UL DADANT 10 ramkowy WEJMUTKA!

260,00 zł
Brutto

UL DADANT 10 ramkowy WEJMUTKA!

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Oferuję do sprzedaży ule dadant wykonane z sosny wejmutki o grubości 25 mm. Wszystkie wymiary są standardowe tak jak jest w standardzie ramki dadant. Ule są łączone wkrętami konstrukcyjnymi i klejem wodoodpornym D3. Ule z drewna sosny wejmutki stosuje u siebie na pasiece i bardzo polecam. Dzięki temu że drewno nie trzyma nadmiernie temperatury ogranicza nam problemy z leczeniem warrozy podczas późnej jesieni ze względu na naturalne zahamowanie czerwienia matek. Pszczoły zimują w tych ulach pięknie a łatwość dezynfekcji to ich ogromny plus. Wystarczy wziąć palnik gazowy i ul delikatnie wypalić co zabije wszystkie bakterie wirusy a nawet zlikwiduje zgnilca amerykańskiego z którym są coraz większe problemy w Polsce.

Podana cena dotyczy ula w zestawieniu:

- Dennica wysoka z wyjmowanym poławiaczem pyłku z szufladą z siatką do pobierania pyłku. Dodatkowo do szuflady jest przygotowana formatka z sklejki żeby dennice były szczelne po okresie poławiania pyłku. Po zakończeniu poławiania pyłku wkładamy wycięty wylotek (jest dodawany w zestawie).  Dennica ma zamontowane lądowisko na zawiasach i jest zakrętka wiedeńska która umożliwia szybkie zamknięcie dennicy i transport pszczół.

- korpus gniazdowy na 10 ramek gniazdowych dadant wykonany z drewna sosny wejmutki skręcany wkrętami konstrukcyjnymi i klejony klejem D3.

- powałka z wręgami i z trzema sitko pajączkami. (Powałka nachodzi na korpusy na wręgach i razem z daszkiem jest wyposażona w wręgi zabezpieczające przed spadaniem daszków podczas wichury itd.)

- daszek wysoki z otworami wentylacyjnymi obijany blachą aluminiową i wygłuszany specjalną pianką.

W tej cenie są zamontowane już klamry zabezpieczające przed rozjeżdżaniem się korpusów i ułatwiające transport bez konieczności używania pasów spinających itd.

17 Przedmioty